Téměř před třemi týdny ve čtvrtek 24. září se uskutečnil petiční happening na podporu výstavby skateparku v pražských Bohnicích RideFor Skatepark Bohnice. Cílem této spontánní akce bylo seznámit širokou veřejnost s vývojem aktivit od návrhu po skutečnou realizaci skateparku v Bohnicích, které probíhají bezmála tři roky a už několikrát byly velmi blízko skutečné výstavbě.

Akce se vydařila na jedničku a to právě díkyvelkému zájmu široké veřejnosti, která nás přišla podpořit svými podpisy, velkým zájmem ze strany dětí, kterým by skatepark měl být právě určen, dospělým a všem rodičům.
Po postavení stánku vedle kulturního domu Krakov se zde začalo shlukovat velké množství příznivců skateboardingu a všech, které tento happening nějakým způsobem zajímal nebo oslovil.

Od začátku zde vládla velmi uvolněná atmosféra a během dne se za námi zastavila i bohnická legenda v podání Lukáše Daňka, Tomáše Hrotiče, Petra Komárka, Jana Smékala, Matěj Knap nebo Tomáš Stejskal (ti zde měli i své fotky v rámci malé výstavy známých skate osobností z Bohnic).

S blížícím se časem společného downhillu v 17:00 praskalo prostranství před petičním stánkem ve švech a spíše to vypadalo na neoficiální, společnou session všech bohnických skaters.

Většina příznivců se pak přesunula na začátek ulice Lehnická, odkud byl avizován společný downhill – RideFor Skatepark Bohnice, který byl i takovým zlatým hřebem dne. Ta atmosféra a účast se nedá ani popsat. Trochu to mohou přiblížit skvělé fotografie od Jana Pelikána a Michala Jiráka. Tak velkou účast nikdo nečekal a věříme, že jsme ukázali alespoň část dětí ze sídliště Bohnice, které by budoucí skatepark každodenně využívaly.

Děkujeme všem za účast a podpisy během dne. Těm, kteří se nemohli dostavit, děkujeme za podpis e-petice. Pokud jste jí ještě nepodepsali, budeme rádi, pokud tak učiníte.
E-petici „Budeme mít skatepark v Bohnicích“ najdete na odkazu ZDE

Elektronická petice má aktuálně asi 200 podpisů, papírová verze asi 400 podpisů. Osobně lze petici podepsat na těchto místech:
Knihovna KD Krakov – Těšínská 600, Praha 8 – Bohnice
Pizzerie Veverka – Olštýnská 1/607, Praha 8 – Bohnice
Skateshop Darkslide – K Brusce 281/9, Praha 6 – Hradčanská
D.I.Y. Skateshop – Štěpánnská 37, Praha 1