Now Reading
Jak přežít skateboaring v zimě

Jak přežít skateboaring v zimě

Česko je pro skatebarding čím dál tím lepší. Má ale pořád jeden háček: zimu. Ta je často krutá a obvzlášť pro vášnivý skejťáky dlouhá. Skejtových hal tu máme po skromnu a ještě se ne do všech dostanete. Často je teda jediná možnost počkat na suchej den, navlýknout bundu a jít to se skřípějícíma zubama zkusit. Jestli už jen po přečtení těchto pár vět chytáte depku ze zimy, nezoufejte, máme pro vás pár rad, jak si tohle nemilý roční období zpříjemnit.

Oblečení

Oblečení může vaší session zásadně ovlivnit. Je důležitý si vzít dostatek teplých hadrů, ale zároveň nic ohromnýho, aby se člověk dokázal pohybovat. S tím vám výrazně pomůže termo prádlo. Tyhle tenký trička a kalhoty vás dokonale zahřejou a nijak neomezí v pohybu. Dají se sehnat v každým sporotním krámu za pár stovek a díky nim si session můžete pořádně užít. Skvělý je, že tohle oblečení je přilnavý na tělo, takže když přes něj hodíš big boye a velkou mikinu, nikdo nic nepozná, a ty si můžeš v klidu a teple shredit. Výrazně pomůže vzít si i rukavice a pořádně teplý ponožky. Pád na zmrzlý ruce může bolet několikanásobně víc, než normálně a na zmrzlejch chodidlech neuděláte ani olíčko!

Session

V zimě se tělo chová jinak než v létě. Člověk od svýho skateboardingu nemůže mít ohromný očekávání. I přes teplý oblečení je tělo prostě ztuhlý a nereaguje tak, jak bysme chtěli. Je dobrý se dlouho a pořádně rozjezdit. Dát si pár cruizovaček kolem parku, než se člověk začne snažit vyskakovat na nějaký překážky. V zimě člověku přirozeně padá jeho skill level, takže od sebe něčekejte prvotřídní výkony a užívejte si jízdu, na kterou jste se tak těšili. Ten bektel dáte na jaře..

Jídlo

Ve studeném období na lidi často padá víc únavy a to se může přenést do vašeho skejtování. Určitě vám pomůže jíst zdravý a energický jídla. Třeba banán před session se uvádí jako skvělej zdroj draslíku, kterej dodává vašemu tělu právě potřebnou energii. Nezapomeňte si na session vzít termosku s teplým čajem! Prohřátí těla zevnitř vám určitě pomůže se snáž rozhejbat a zabíjet park. Pro víc rad, co se výživy týče, určitě doporučujeme kouknout na stránku thedailypush.com, kde rozebírají určitý jídla přímo pro skejťáky. Najdete tam ale i tipy na zdravej skejtovej život obecně!

Snowskate

Snowskate je skvělá alternativa pro skateboarding na zimní měsíce. Ikdyž to není úplně nejlevnější záležitost, snowskate se vám jen tak nezlomí, ani neošoupe, takže ho můžete mít několik let a užívat si na něm stejnou srandu. Pokud hledáte inspiraci, u nás se týhle záležitosti věnuje už nějakou chvilku Michal Veselý a Honza Malý. Zajezdit si můžete před barák, na sjezdovku, nebo klidně i do skateparku. Snowskate je sice ze začátku dost náročnej. Jakmile se s tím člověk ale zžije, vracení triků na tomhle prkně může být velká sranda a skateboardingu to má přece jenom blíž, než snowboard, takže nohy nevypadnou úplně ze cviku.

Snowskate koupíte na Snowbitch.cz, Snowboard Zezula a na Picnic.cz

Skate haly

Když už to venku fakt nejde, skejtová hala je asi nejlepší alternativa, ikdyž jak už jsme zmiňovali, moc jich u nás nenajdete. Možností je si zajet na výlet do okolních zemí. V Linzi se můžete podívat do skatepark Lissfeld, do Řezna na BMX- und Skatehalle – spot  nebo do slovenskýho Junkride. U nás jste limitovaný jen na pár míst, jako Plechárna, hala Klecany, Jilemnická Skatehell nebo Ústí nad Orlicí.

Minirampy

Jestli máme u nás na něco úchylku, jsou to minirampy. Nějakou krytou člověk najde snad v každým městě a když se domluvíte s místní partou, určitě vás do ní rádi pustí. Takovouhle rampu není ani nemožný si postavit vlastníma rukama. Chce to akorát peníze, vhodnej prostor a pár dní práce, ideálně s felákama. Tahle námaha se vám oplatí skvělým zázemím pro skateboarding, ve kterým se dá krásně zajezdit, i přes svoje malý rozměry. Se stavěním vám může pomoct tohle video.

  

© 2023 Board Magazine. 
All Rights Reserved.