Now Reading
Jak přežít svůj první skate trip?

Jak přežít svůj první skate trip?

Skejtový výlety jsou jednou z nejlepších součástí skateboardingu. Cestovat s partou feláků, ať už autem nebo vlakem, je ta největší svoboda, kterou si člověk může představit. My vám přinášíme naše nejlepší rady a triky, jak přežít svůj první trip, ale i zkušení vejletníci si ze článku rozhodně něco odnesou!

Co s sebou?

Nejdůležitější položkou na seznamu věcí s sebou je samozřejmě skejt. Na výlet nedoporučujeme brát si novou desku. Vylití piva na grip, či odštěpy na neznámých špinavých spotech jsou víc než častý a mohli byste si životnost svýho skejtu výrazně snížit. Boty rozhodně taky nebrat nové. Desítky kilometrů od domova nechceš zjistit, že ti boty nesedí a přijít tak o spoustu zábavy po zbytek výletu. Skejťákama často podceňovaná složka výbavy je náhradní oblečení, hlavně to spodní. Nikdo není zvědavej na něčí týden starý smradlavý tričko, na kterým by se podle solnejch map dal najít poklad! Kromě těhle nejzásadnějších věcí se rozhodně vyplatí vzít si s sebou zubní kartáček, power banku s nabíječkou, nůž, téčko, nějakej náhradní hardware a tkaničky (pokud nejezdíš slip-ony)

Jídlo a pití

Jídlo se může po tripu na žebříčků nákladů často vyšplhat na první místo. My pro vás máme pár rad, jak za jídlo ušetřit. Nejlepší je samozřejmě vzít si jídlo s sebou. Uvařit si doma kotel rejže s masem a zeleninou a vzít si to s sebou do zavařovačky vás protáhne minimálně prvním dnem. Další dny už si musíte vystačit na vlastní pěst. Nejlevnější a zároveň asi nejpopulárnější možností je kombinace pečiva s nějakou pomazánkou či salátem. Tohle je super svačinka ale rozhodně nedoporučujeme to jíst neustále, přece jenom vlašskej salát Alberta není pro vaše tělo to nejlepší.

Jestli si chcete dopřát luxus restaurace za málo, nejlepší volba je za nás Globus, kde dostanete velký porce za někdy až směšný ceny. Co si víc skejtr může přát? Pokud jste večer u ohně, můžete si dopřát buď klasický špekáčky či jiný uzeniny, nebo můžete zvolit zdravější zeleninovou kapsu. Na přípravu vám stačí alobal a spousta zeleniny, sýra a vlastně všeho, co vás jen napadne. Vše stačí pak jen zabalit a na půl hodiny hodit přímo do ohně (nezapomeňte to párkrát otočit).

Takovou specialitkou, která se u nás nedávno objevila, jsou grilované sardinky na toaleťáku. Stačí utrhnout tři vrstvy papíru, otevřít vaničku sardinek (musí být nakládané v oleji), na sardinky papír položit a zapálit. Toaleťák či ubrousek nasákne olejem, takže neshoří a za 10 minut budete mít skvělý teplý jídlo za 20 korun!

Poslední naše doporučení je čaj Maté. Tahle věc vás dokáže krásně probudit i z tý největší kalby a na rozdíl od kafe vám dodává energii i několik hodin po vypití, takže můžete skejtovat jakoby se večer nic nestalo! 

Spaní

To, kam pojedete a kde budete spát má zásadní vliv na obsah vašeho batohu. Jestli máte domluvený spaní u někoho doma, není třeba nic řešit. Stačí si vzít pro jistotu spacák, kdyby se na návštěvě z nějakýho důvodu nenašel dostatek pokrývek. Situace se ale rychle mění, jestli jedete na trip, na kterým budete spát venku. Při cestování autem je asi nejlepší možnost stan, nebo spaní přímo v autě. Pokud ale cestujete vlakem, nebo s sebou nechcete tahat stan, máte 2 možnosti. Buď si vzít karimatku a spát na zemi, což je asi nejčastější způsob. Karimatku připnete k batohu, spacák do něj a ideálně doporučujeme přibalit celtu, kdyby mělo pršet.

Druhá možnost je spaní v hamace. Hamaka se dá koupit v Decathlonu za pár korun a je extrémně skladná a lehká, takže se vám s přehledem vejde do báglu. Tenhle způsob může být pro spoustu lidí mnohokrát pohodlnější než spaní na zemi (některým lidem to ale nevyhovuje, radši si to nejdřív vyzkoušejte než si s sebou vezmete jenom hamaku). Stejně jako u spaní na zemi, pokud má pršet, rozhodně se vyplatí koupě nějaké plachty a gumicuků. Dají se sehnat v každým hobby obchodě za pár šupů a rázem máte s sebou dokonalej přístřešek kterej je k tomu krásně skladnej.

Při spaní venku nezapomeňte vždycky předem koupit spoustu vody! Ráno, až všichni budou bezradně přešlapávat s kartáčkem a pastou v ruce, budete za boha!

Párty

Večerní kalby jsou nepochybnou součástí každýho tripu. Na výletech je důležitý párty nepřehánět, jinak si můžete kocovinou zkazit spoustu krásných chvil jak na skejtu tak mimo něj. Jestli se někdy ocitnete v kalbě a víte, že vám asi zítra nebude nejlíp, je dobrej nápad vypít aspoň půllitr vody a pokud možno spát venku. Čerstvej vzduch dělá divy! Skateboarding dokáže taky dost dobře vytáhnout z kocoviny. Jestli ve vás zbyla aspoň nějaká síla, zkuste to přeskejtovat, třeba se vám udělá líp a možná natočíte i nějakej záběr! 

© 2021 Board Magazine. 
All Rights Reserved.