Now Reading
Kristýna Kubánková a rádiusový kouzla v ostravský Feroně

Kristýna Kubánková a rádiusový kouzla v ostravský Feroně

video
Holky do toho poslední dobou šlapou víc, než kdykoli předtím a na scéně se tak v poslední době objevilo dalších pár jmen, který stojej za pozornost. Dalším z nich je i Kristýna Kubánková, se kterou jsme natočili krátkej edit v ostravský Feroně a zároveň i prohodili pár vět.

 

Ahoj Kristýno, myslím, že čtenáři o tobě slyšej poprvý, tak se nevyhneme nějaký klasický představovačce. Co seš vlastně zač?
Ahoj, celým jménem jsem Kristýna Kubánková a pocházím z Ostravy. Je mi 19 let, odjakživa se věnuju umění a skejtovat jsem začala asi 4 roky zpět.

Umění? Co přesně to v tvym případě znamená?
Od kreslení fixem, z čehož pak vznikaly printy, jsem se dostala k oblečení. Háčkuju, sice to může znít babičkovsky, ale je to skvělý relax a celkem se to dneska i nosí. Dělám například svetry na zakázku. Je to svým způsobem i takový malý boj proti dnešnímu vykořisťujícímu módnímu průmyslu.

Hustý, klidně si udělej reklamu, máš někde svoje práce vystavený? Jsme skate web, tak by taky bylo dobrý mluvit i o samotnym ježdění. Proč to vlastně děláš?
Díky, všechno házím na instagram @ohnovlaska. Baví mě na tom pojezdy s partou, trošku ten adrenalin a taky je to forma umění, znáš to.

Z videa je hned jasný, že tvojí doménou jsou rádiusy. Proč je tomu tak a v čem si se vzhlídla? Flip, boro na railu nebo grind na bedně, probíhá někdy i něco takovýho?
Rádiusy jsou pro mě větší svoboda a cítím se tam víc svá. Nejvíc mě ovlivnila Nora z Welcome a jejich video Fetish. Když jsem to viděla, měla jsem pokaždé chuť si jen tak surfovat v bazénu. Nějaké flipy jsem zkoušela, ale nikdy jsem u toho nevydržela. Railům a bednám se taky celkem vyhýbám, zkrátka mě to nebaví.

Jó Nora, to je jiná liga! Na Olympiádě chyběla, sledovala si to nebo jsou pro tebe tyhle věci úplně mimo mísu?
Olympiádu jsem prošvihla, jinak bych se dívala minimálně na bowl (nevím, jestli to je někde k přehrání). Vnímám to tak, že je to jen další velký závod.

Na skate akcích po ČR se celkem pohybuješ, co vyhledáváš a kde tě to v poslední době bavilo? Taky by mě zajímalo, s kým si ráda zajezdíš a kdo z naší scény tě něčím zaujal?
Nejlepší jsou akce v minirampě, ale často jedu i někam, kde si tolik nezajezdím a stačí, když tam jsou fajn lidi. Nejvíc mě to pokaždé baví v hale ve Vrbně pod Pradědem. Ráda jezdím s holkama, inspiruje mě to. A hlavně s mým Vítkem, protože jezdíme doslova to samé. Z naší scény mě asi nejvíc zaujal Fanda Havránek, je to strašné hovado.

Při stalkování tvýho profilu @vandr.woman si nelze nevšimnout tvý lásky ke kočkám. Kolik jich s Vítkem máte? Nepořídil ti je náhodou aby měl klídek na tunění svýho Formana a dala si pokoj?
Haha, máme dvě – kocoura Richarda a kočičku Jamie. Původní záměr to nebyl, protože Vítek taky miluje kočky, ale aspoň nejsem doma sama, když už teda jde tunit.

Prázdniny jsou za půlkou, nějakej čas ještě zbejvá a tak se zeptám, na co bys skejtry ze zbytku republiky nalákala tam k vám? Vyrostlo v poslední době v okolí něco zajímavýho? A život samozřejmě není jen o skejtu, proč má cenu vyjet do Moravskoslezkýho kraje?
Jasně, že vyrostlo! V Karviné máme nadupaný skatepark, který by se měl otevřít v září, tak doražte. Jak už jsem zmínila, ve Vrbně pod Pradědem nebo třeba v Dolní Lomné je krásně. A v Ostravě si každý najde to svoje.

Úplně na konec ti chci poděkovat za tvůj čas, popřát hafo dalšího progressu a zeptat se tě, jestli chceš čtenářům ještě něco vzkázat? Díky a někdy někde naviděnou!
Taky děkuju! Dělejte to, co vás baví a nebuďte zbytečně vyhrocení, zdar!

© 2023 Board Magazine. 
All Rights Reserved.