Now Reading
Seznam aktuálně stavěných skateparků. Kde se v nejbližší době projedeme na novém betonu?

Seznam aktuálně stavěných skateparků. Kde se v nejbližší době projedeme na novém betonu?

S novými skateparky se v našich končinách poslední dobou roztrhnul pytel. Firmy jako Mystic Constructions, U/U studio, FIVERAMPS, Bonidee Skateparks nebo Sketon dělají vše pro to, aby se nám tu skejtovalo co nejlíp. My jsme nasbírali informace o aktuálně stavěných skateparcích a shrnuli je do tohoto článku.

Praha Výstaviště

Možná nejviditelnější nový projekt je blízko výstaviště v Praze. Na tomto místě se skejtovalo už od nepaměti a tak nápad postavit zde skatepark není překvapením. Design tohoto prostoru vypraovalo studion U/U a na zpracování dělá Mystic Constructions.  Místo není určeno jen pro skejťáky, a tak si tu budete moct zahrát i basketbal nebo letní hokej. Skatepark bude obsahovat betonové prefab překážky, raily a pár plechových kousků. Kousek dál se bude nacházet minirampa.

Skatepark Satalice

V městské části Praha Satalice právě dokončují výstavbu nového skateparku. O projekt se postaralo studio U/U a na realizaci pracuje firma Bonidee MNG. Skatepark bude spíše plaza, vyplněná bednama, railama a skočkama. Dění z tohoto místa budete moct sledovat na instagramu @sata_sk8park. Na tomto místě bude možné si zajezdit v nejbližší době.

Žamberk

V Žamberku se pomalu ale jistě stává ze starého asfaltového skateparku moderní plaza. Jde opět o spolupráci firem U/U a Bonidee skateparks. Hotovo by mělo být koncem dubna, tak se tam vyražte podívat!

Uherské Hradiště

Kluci z Mystic Constructions makají o sto šest aby dokončili zbrusu nový skatepark v Uherském Hradišti, kde se do teď nedalo pořádně skejtovat. Projekt za 9,4 milionu korun je aktuálně už ve fázi betonování, a tak se tam snad budeme moct projet co nejdřív.

Skatepark Jeseník

V Jeseníku aktuálně řádí firma FIVERAMPS, která tu vytváří moc pěkně vypadající betoňák. Podle obrázků to vypadá, že by mohlo být brzy hotovo!

Urban park Bratislava

Nesmíme zapomenout ani na kolegy ze Slovenska. V hlavním městě Bratislavě se chystá revitalizace staré basketbalové plochy, o jejíž návrh se postaralo opět studio U/U. Prostor bude sloužit pro skateboarding, basketbal, volejbal a celkovou rekreaci. Areál se bude nacházet v ulici Tbiliská v městské části Rača. Výstavbu skateparku má na starosti firma Sketon, která nedávno dostavila skatepark ve městě Detva. Ten je ale kvůli kovidu bohužel zatím uzavřený.

© 2021 Board Magazine. 
All Rights Reserved.