Now Reading
Na jaké skateparky se můžeme těšit v roce 2022?

Na jaké skateparky se můžeme těšit v roce 2022?

Skateparky u nás rostou jako huby po dešti a poctivého betoňáku se v této době dočká i menší město. Zajímalo nás, co za projekty jsou na plánu pro rok 2022, proto jsme oslovili Mystic Constructions, U/U Studio, Bonidee Skateparks, Fiveramps, Tlak Beton a Sketon. Doufáme, že v článku nájdete i vaše město nebo alespoň nedaleko vašeho hoodu. Jdeme na to!Začneme v Praze, kde Mystic Constructions staví zrovna dva skateparky a to Řeporyje s ukázkovým designem od U/U Studia a v parku Folimanka pod Nuselským mostem.

Vzdalujeme se od Prahy a Mystic Constructions nám prozrazuje o projektech v Jirnách, Lounech, České Lípě a Strakonicích(konec července). Zastaralé plecháče nahradí beton, bohudík.

Na jaře se nového skateparku dostane skaterům z Litoměric, kde Mystic Constructions finišuje krásku pod Tyršovým mostem.

Kamarádi z Bonidee skateparks zrovna staví parčík v Českých Velenicích u rakouských hranic. Hotovo by mělo být v létě.

Zdroj: U/U Studio

Firma Fiveramps dáva do pozornosti svoje dva nejblizší projekty a to Kutnou Horu a Brno-Střed.

Poslední skatepark, který stojí za zmínku vyroste v Roudnici nad Labem, kde se vynořila vizualizace ale hotovo bude nejspíš až příští rok.

Přesuneme se na Slovensko, kde se pod taktovkou Sketonu momentálně staví v bratislavské Karlové Vsi

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sketon (@sketon_skateparks)


… a také v Dunajské Lužné.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sketon (@sketon_skateparks)

A taky budou stavět v Rusovcích a Sládkovičově. Sketon bude stavět ještě jeden obrovský projekt, který je zatím ale tajný.

Rusovce Zdroj: Radovan Jenčík

A slibně to vypáda i v Nitře, kde se o vizualizaci již druhého skateparku ve měste postaralo U/U Studio.

Bohužel tady máme i jeden odstrašující příklad, kde město Trnava vypsalo zakázku na dřevěný, čtete správně, dřevěný skatepark za 70.000€. Plocha pro park určená má údajně jiný záměr, proto by tam skatepark stál jenom po dobu dvou let. Podobně je ale řešený i skatepark na pražském Výstavišti, kde jsou překážky z betonových prefabrikátů a jdou snadno odstranit.

Pokud jste v článku nenašli svoje město, nezoufejte. Mnoho projektů, které se letos ještě uskuteční, nebylo možné zatím zveřejnit.

© 2022 Board Magazine. 
All Rights Reserved.