Now Reading
Tomáš Vintr vám v rozhovoru prozradí více o Grand Prix Beroun

Tomáš Vintr vám v rozhovoru prozradí více o Grand Prix Beroun

TOMÁŠ VINTR – Člen reprezentace ČR ve skateboardingu, zakladatel akce GrandPrix Beroun, pořádané pod záštitou sportovních svazů ČAS a ČUKS.

GP: Kromě skateboardisty s mezinárodními úspěchy jste také zakladatelem akce GrandPrix Beroun. Jak dlouho se taková akce připravuje a kolik lidí čítá organizační team?
TV: Na GrandPrix Beroun se reálně začíná pracovat hned následující týden po skončení předchozího ročníku. Ale hlavní přípravy začínají zhruba 5 měsíců před akcí. A kolik na akci pracuje lidí? Řekl bych, že určitě přes 100.

GP: Kolikátý ročník akce letos pořádáte a jak se vyvíjela?
TV: GrandPrix Beroun začala jako malá akce při otevření našeho areálu. Během pár let se nám podařilo akci dotáhnout až do České televize a v letech 2015, 2016 a 2017 jsme byli zastávkou série Světového poháru, od roku 2018 jsme se stali jednou z oficiálních akcí velmi prestižní série americké agentury TheBoardr, což pokládám za největší úspěch, neboť se jedná o velice prestižní americkou agenturu. V roce 2020 jde skateboarding na Olympiádu a zmiňovaná série světového poháru bohužel nesplňuje kvalifikační status pro OH, proto jsme se po zvážení rozhodli závod s návštěvností 6000 diváků a pozvanými závodníky více než 15-ti zemí světa osamostatnit s vidinou splnění kvalifikačních požadavků a potenciálního budoucího zařazení do kvalifikací pro zmíněné OH v Tokiu v roce 2020, nebo reálněji Paříže 2024.

GP: Jak se Vám podařilo přilákat do malého města jako je Beroun světovou elitu?
TV: Díky tomu, že již více než 15 let závodím ve většině z těch největších skateboardových akcí po celém světě si troufnu říci, že drtivá většina profesionálních jezdců jsou moji velmi blízcí přátelé. Samozřejmě zmíním i to, že Beroun má ideální polohu, neboť je vzdálen pouhých 20km od mezinárodního letiště v Praze, kam létají spoje z doslova celého světa a celý berounský okres je jedním z nejhezčích v celé České republice.

GP: Na co se nejvíce těšíte na letošní GrandPrix Beroun?
TV: Asi na novinky, které připravujeme, progres ve skateboardingu a s tím přicházející posouvání hranic možného a nemožného a také na neuvěřitelnou atmosféru při finále závodu. Jedná se o jubilejní, 10. ročník akce, proto se těším na oslavy tohoto kulatého výročí. Po závodě přichází na řadu ještě hiphop hudební festival, na kterém vystoupí 2 známí interpreti a kapely a poté samozřejmě legendární GrandPrix Beroun afterparty, která je každoročně nezapomenutelná. Těmi interprety nejsou letos nikdo jiný než KAPITÁN DEMO a headlinerem večera slovenská super star EGO. Večerní program završí již legendární GrandPrix Beroun afterparty s DJs AKVAMEN, LU2 a LUCKYBOY:-)

GP: Jaké jsou šance českých závodníků a komu dáváte největší naději?
TV: Minulý rok se našemu, téměř domácímu, Rišovi Turymu podařilo na GrandPrix Beroun skončit na 2. místě a Maximovi Habancovi na místě 3. a troufám si říci, že domácí jezdci mají obrovskou šanci na medailové pozice i v letošním roce. Mým osobním tipem je letos Rišo Tury ze Slovenska, neboť jeho skateboardové dovednosti jsou vskutku na světové extra úrovni a věřím mu i pro olympiádu v Tokiu již v červnu 2020:-)

GP: Kde jste se s celým teamem připravovali na závodní sezonu?
TV: Od začátku roku jsme byli již na mnoha mezinárodních závodech a několika skateboardových cestách, kde jsme se mimojiné připravovali právě na GrandPrix Beroun 2019. Věřím, že jsme přípravy nepodcenili a dali jsme tomu všechno, co jsme mohli:-)

GP: Co byste zmínil jako eXtra věc na letošní 10. výročí GrandPrix Beroun 2019?
TV: Firma Excelent, která je zároveň hlavním partnerem akce se rozhodla toto výročí podpořit velkolepou cenou pro jednoho z jezdců v kategorii AM (amatéři) a právě vítězi tohoto Excelent Race splnit sen v podobě natočení prvního profesionálního videa, nebo dokumentu v nějaké exotické destinaci, včetně realizačního teamu… Více se dozvíte již brzy na našem instagramu a facebooku @grandprixberoun a @excelentcz a věřte, že to bude stát zato!

© 2023 Board Magazine. 
All Rights Reserved.