Now Reading
Špička naši scény vybrala 10 nejlepších skateparků v České Republice

Špička naši scény vybrala 10 nejlepších skateparků v České Republice

Jaké jsou nejlepší skateparky v ČR? Poslední roky u nás místa na skateboarding rostou jako houby po dešti, za což vděčíme každé firmě, nebo lokálům, kteří za nima stojí. My jsme se po našem nedávném článku o D.I.Y. parcích rozhodli udělat malý průzkum a přijít tak na to, kterých 10 skateparků v ČR je nejlepších. Samozřejmě jsme to sami posoudit nemohli a taky je nám jasné, že pojem “nejlepší” je v tomto případě dosti relativní. Každý máme jiný vkus a každý skejtujeme jinak. My jsme se ale i tak pokusili přijít na to, které parky jsou u nás nejvíc v topu, a zeptali jsme se tak 20 kompetentních skaterů z různých koutů České Republiky na 10 nejlepších kousků podle nich. Všechny výsledky jsme pak zapsali do tabulky a složitými matematickými úkony jsme přišli na nasledující seznam. Tak pojďme na to!

Mezi tázanými 20 skatermi byl Honza Malý, Honza Navrátil, Vojta Freitag, Maxim Habanec, Štěpán Bareš, Marek Knytl, Adam Löfler, Erik Tacina, Petr Humpl, Michal Gálik, Fanda Šesták, David Luu, Záhul, Martin Loužecký, Martin Hrouda, Jakub Šimůnek, Karel Raichl, Tomáš Kopáček, Jakub Jiruška a Jirka Kotál

10. Skatepark Teplice
Na 10. příčce se umístil skatepark v Teplicích. Za touto betonovou kráskou stojí Mystic Constructions a už 4 roky se těší velké oblibě. Není se čemu divit, tento projekt se opravdu vydařil!

V opravdu těsném závěsu za Teplicemi byl skatepark v Českých Budějovicích, který sem proto přikládáme taky.

9. Skatepark Havířov
Dobře známý skatepark v Havířově se dostal na 9. příčku. Skatepark si lokální parta kolem Picnic Skateshopu tvrdě vydřela a po dlouhých letech natahování se dočkali totální bomby. Park od FiveRamps chodí navštěvovat lidé z celé republiky. V roce 2019 zažil nezapomenutelný Vans Shop Riot a v top desítce si rozhodně zaslouží být!

 

8. Skatepark Příbram
Další krásný počin od pánů z Mystic Constructions je skatepark Příbram. V skateparku najdeme skvělou “streetovou” ale i bazénovou část uprostřed přírody. Park vypadá jak z pohádky a můžeme více než doporučit!

7. Skatepark Praha-Čakovice
Skatepark Čakovice byl jeden z nejpřelomovějších počinů posledních let. U/U studio přišlo v roce 2018 se svým prvním návrhem v Praze, který se trochu lišil od ostatních parků. Tehdy vyvolal veliké množstvo diskusí a celý projekt tak trochu přinesl nový vítr do naší scény. Tento park na první pohled připomíná dokonalou skejtovou plazu a vybojoval si tak v našem průzkumu sedmé místo.

6. Pardubice Plaza
Pardubice mají jeden obří dřevěný skatepark a jednu plazičku z roku 2013 od Mystic Constructions. Právě tato plaza se umístila na šesté příčce a my více než souhlasíme. Na tomto místě vám prostě nechybí nic.

5. Skatepark Praha-Vysočanská
Skatepark Vysoplaza patří určitě mezi nejznámější parky u nás. Má svůj vlastní Instagram, kde celý park pravidelně ničí lidé jako Rišo Tury, Smouví či Kiko Nguyen. Tato kráska pod mostem má vybudované skvělé jméno, vlastní kulturu a co je nejvíc, nebudou vám tu překážet žádný koloběžkáři, protože tam jednoduše nechodí.

 

4. Skatepark Praha-Satalice
Nová plaza v pražských Satalicích je na zaslouženém 4. místě. Tento park navrhlo zmíněné U / U Studio a postavila ho nová firma Bonidee Skateparks. Musíme říct, že odvedli skvělou práci a na své si tu přijde každý milovník zídiek, railů, manuálů a velkého prostoru mezi překážkama.

 

3. Skatepark Praha-Baba
Dostáváme se do finální trojky a začínáme ji se skateparkem na pražské Babě. Tento park netřeba velmi představovat, protože ho navštěvují denně desítky lidí. Z tohoto místa známe množství editů a musíme uznat, že se v něm čas tráví skvěle! Díky pítku na vodu a odreagování se na nedaleké vyhlídce se zde dá prožít v klidu celý den.

2. Skatepark Plzeň
Druhým nejlepším skateparkem podle našeho průzkumu je Plzeň. Obrovská betonová paráda od Mysticu vystřídala starý “Modrý” skatepark a posunula tak skateboarding v Plzni mílovými kroky vpřed. Vyrůstá v něm i mladý talent Fanda Havránek a podle všeho se v něm dá zdokonalovat více než dost. Ať už v samotném skateparku nebo bazénu hned vedle.

 

1. Skatepark Výstaviště
Není překvapením, že nejlepší skatepark padl právě na nově postavené pražské Výstaviště. Instagram tímto místem posledního půl roku hoří a podle všeho si do něj chce jít zajezdit každý. Není se čemu divit, U / U Studio spojilo síly s Mystic Constructions a to mohlo znamenat jen jedno: Nejlepší skatepark v České republice!

© 2021 Board Magazine. 
All Rights Reserved.