Now Reading
Transforma – festival plný hudby a skateboardingu

Transforma – festival plný hudby a skateboardingu

Obyvatelé Tábora měli minulou sobotu dost neobvyklou podívanou. Po městě se jim  prohánělo na 30 skaterů, které zajímalo jen jedno, dávat bomby a sbírat body.

Festival Transforma je úzce spojen se skateboardingem, díky jeho spolupořadateli Kubovi Novovnýmu. V pátek se tak pořádala výstava a diskuse o skateboardingu v Maroku a diskuse o skateboardingu a architektuře s U/U studiem. V sobotu, když se všichni probudili z kocoviny nebo přijeli z daleka začal skvělej kontest nesoucí název Vozová Hrotba.

Vozová Hrotba má v zásadě jednoduchý pravidla. Každému ze 6 týmů byl přidělen jeden guide. Ten měl u sebe mapu různých spotů po městě a u každého napsané úkoly, které byly ohodnocené body. Cílem každého z týmů bylo obejít co nejvíce spotů a na každém nasbírat co nejvíce bodů. 

Úkoly byly skejtové – třeba drop in na všechny možné způsoby, ale taky neskejtové, třeba sníst rohlík na čas. Na každém spotě byl také za velký počet bodů následně vyhlášen nejlepší trik, který hodnotila odborná porota. Týmy si ještě mohly přilepšit v besttricku, který se konal na náměstí T. G. Masaryka a každá skupina nakonec dala dohromady krátký edit z celého dne. 

Organizátoři celé akce si zaslouží velký respekt. I přes menší potyčky s místními ochránci zákona (tým Cornuto se kvůli tomu dostal do snad hodinového záseku) se celý den povedl perfektně. Po večerním vyhlášení u místní minirampy se týmy rozutekly do všech světových stran. Některé domů, jiné slavit svůj úspěch na jednu z mnoha stagí nesmrtelného festivalu Transforma. 

Koncept pobíhání po městě a plnení úkolů v člověku vzbudí stejný pocit, který zažíval třeba na dětském táboře při bojovkách. Člověk většinou neví, co ostatní týmy na spotech udělaly a tak se snaží poslat tam svoje maximum, ale zároveň se musí šetřit na další spoty. Tímto děkujeme organizátorům a snad se vidíme v Táboře zase příští rok!

Ph: Martin Svoboda a Kuba Novotný

© 2022 Board Magazine. 
All Rights Reserved.