Now Reading
Přinášíme vám hudební playlist legendárního Black Rabbit 3 videa i s malým rozborem

Přinášíme vám hudební playlist legendárního Black Rabbit 3 videa i s malým rozborem

Pokud nemáš Spotify, tak celý playlist najdeš i na našej Youtube. Odkaz ZDE

 

Black Rabbit videa by měly být povinností pro každého skatera na naší scéně. David Chvátal svého času spolu s těmi největšími jmény posouval hranice českého a slovenského skateboardingu. Tyto videa obletěly svět a dodnes se na ně vzpomíná. Je to již 11 let od premiéry pravděpodobně nejúspěšnějšího dílu z celé série, Black Rabbit 3. My jsme se rozhodli na něj trochu zavzpomínat a rozšířit tak naši rubriku Playlist o další soundtrack. David do videa jen tak jakoukoliv muziku nedá a tento snímek má hudební playlist vyladěn do posledního detailu. Pusťte si tak na Spotify tento skvělý výběr, zavzpomínejte si na zlaté časy a připravte se na sobotu. Tehdy totiž vychází nová BR montáž plná starých známých jmen, ale i mladých nadějných talentů. My se už nemůžeme dočkat!

Jak celý playlist vznikal a co stálo za výběrem hudby vám už řekne sám autor videa, David Chvátal:

Do intra a traileru jsem chtěl něco jako hymnu spojenou s Black rabbit. Track „Rick Ross feat Dre: Boss instrumental“ přesně navazoval atmosféru a sebevědomí jakou se za mě měla česká scéna prezentovat v Evropě. Black rabbit 2 už byl více „Evropské video“ než lokální a chtěl jsem, aby trojka byla vnímána jako součást EU scény. Takže malej Černej kralík a česká scéna sebevědomě vyráží do světa like a boss. Za mě to byla skvělá doba, kdy jsme měli Evropský pro riders (Petr Horvát, Honza Minol) a Lukáš Daňek byl součástí Quicksilver teamu. Hodně se jezdilo s firmama na Tours což teď dost chybí, ale najdou se světlé vyjímky firem.

Když přišel Petr Horvát na spot v Barceloně, tak si lidi sedli a koukali jak jezdí. Zároveň jeho lámaná angličtina odposlouchaná z kmotra měla styl a každý s ním chtěl fellit. Rytmus v songu „Frankie Valli: Beggin“, který měl Horv v profilu s Lukášem Daňkem se mi pro kluky hrozně hodil. Song jsem poprvé slyšel v Thessalonikách na Adidas tour s Petrem v autě a dlouho mi trvalo, než jsem ho našel. Je to takovej Motown styl s modernějšími beaty. Daňkův ender je do teď jeden z nejlepších triků co jsem kdy viděl.

Maťo Pavlačič, Marek Zápražný a Martin Rinda měli song „Illest od Killah Priest & Chief Kimachi“.Myslím že beat a název tracku odpovídá těmhle třem zabijákům:) Marek a Maťo byli na své cestě stát se Pro skaters a Markovi se to nakonec úspěšně povedlo.

Mezinárodní montáž s kamarády a friends a Track “MGMT Time To Pretend“. Tenhle song má skvělou atmosféru, byla to tehdy novinka a krásně vyjadřovala tu atmosféru cestování, potkávání nových lidí a neplánovaného stracení se v cizině.

Honza Minol a jeho song „Cunnin Lynquists: Broken Van Thinking of You“ je Hip hop s pomalejšíma sekcema na slow-mo záběry. Honza byl tehdy Pro za Nomad skateboads sídlící ve Španělsku.

Tehdy ještě neexistovali drony, tak vzniklo zasněné intro Martina Peka v animaci a topshot ze Štaflí. Chtěl jsem novej pohled na desítky, tak jsem vzal štafle a u toho mě napadlo to intro, které sprovázel song Maybe Tommorow od Jackson 5. Do partu chtěl Martin původně Earth wind and fire, ale neseďel mi tam rytmus. Tak jsem se nakonec dohodli na „Beck: Girl“. Je pro mě důležitý, aby měl skater podobnou flow jak skladba.

V tracku Tomáše Svobodu, „LL Cool J: I have changed“ se mi líbila kombinace Soulu a hiphopu, zase to dobře navazuje jak na Horváta a Daňka, tak na ostatní songy. Rytmicky to sedí do stylu Hrotiče a dopady se dali krásně stříhat na beat.

Maxim Habanec byl tehdy hodně podceňovanej skater v ČR, Ale za mě byl ten rok v největším progressu a hodně jsem spolu točili. Jeho první song „Could I Be Falling In Love“ od Syl Johnson je takovej lehčí Motown styl pro intro, pak navazuje za mě skvělej song „Stop Me“ od  připomínající stylem Petrův a Daňkův profil a končíme na Last triky s Bronze Nazareth, který skvěle odkazuje na Pavlačiče, Rindu a Zápražného. Myslím, že měl zasloužený last part.

Outro je opět Black Rabbit 3 anthem – Rick Ross: Boss instrumental

© 2023 Board Magazine. 
All Rights Reserved.