Now Reading
Další kolo českého poháru proběhlo v Havířově

Další kolo českého poháru proběhlo v Havířově

Český skateboardový pohár odstartoval v sobotu ostrý provoz nového havířovského skateparku třetí letošní zastávkou. Vítězem mužské kategorie ve streetu se stal Richard Tury a ženy ovládla nadějná Antonie Bakošová. V disciplíně skatepark dominoval domácí Martin Bryndač.

Závod odstartovaly juniorské kategorie pod do 9 a do 14 let. V nejmladších byl v disciplíně street oceněn talentovaný František Havránek, starší kategorii ovládnul Martin Dejdar. V skateparku pak stejně jako v Trutnově zvítězil v kategorii do 14 let Tobiáš Jírovec, za zmínku však stojí i druhé místo Havránka, který jel se starší kategorií. Samostatná ženská kategorie v disciplíně street přinesla vyrovnaný souboj o první místo, které nakonec poprvé v letošní sezóně získala nadějná Antonie Bakošová.

Závod juniorů do 23 a mužů v disciplíně street je společný a kvalifikace se jela formátem dvou jízd na 45 sekund, z nichž nejlepší se počítá. S přehledem si ji podmanili skvělou jízdou Arnošt Ceral a Martin Pek, který postupoval z prvního místa. Závod v bowlu ve zkrácené verzi vyhrál do 23 let David Luu. Nejlepší jízdy dne však patřili místím. Druhé místo obsadil Jan Kesler a první historické vítězství na domácí půdě vybojoval Martin Bryndač.

Kvůli dešti měli možnost vyjet si vítězství ve streetu všichni jezdci postupující do semifinále, protože finále bylo zrušeno. Nejlépe se předvedl Richard Tury, druhý skončil Maxim Habanec, který však závěr závodu strávil v nemocnici, kvůli nepříjemnému zranění obličeje. Třetí skončil nakonec vítěz kvalifikace Martin Pek a ocenění pro nejlepšího jezdce do 23 let získal Štěpán Bareš.

© 2022 Board Magazine. 
All Rights Reserved.