Now Reading
Video + rozhovor: Charge Young Guns tým se rozrůstá o Alexe Rajnu

Video + rozhovor: Charge Young Guns tým se rozrůstá o Alexe Rajnu

V rámci probíhajícího víkendu se značkou Charge skateboards vám přinášíme krátkej welcome klip novýho člena Charge Young Guns týmu Alexe Rajny doplněnej o výživnej rozhovor. Styl má klučina parádní, tohle si určitě nepustíte jen jednou!

Čau Alexi. Lidi tě pravděpodobně moc neznaj, tak by bylo dobrý o sobě na začátek něco málo říct.
Čus! Moje celý jméno je Alexander Rajna, je mi třináct let a původně pocházím ze Slovenska. Celý život bydlím v Ostravě, různý “boardsporty” dělám odjakživa, ale skateboardingu se aktivně věnuju dva roky.

Jaký ostatní boardsporty si teda zkoušel? Vydržel si u něčeho až do teď? Skate vyhrál?
Začalo to asi snowboardem, nějakou dobu jsem longboardoval, zkoušel jsem i wakeboard. Snowboard mi zůstal a skate jednoznačně vyhrál!

Jak ses ke skejtu vlastně dostal? Začínal si sám?
Měl jsem starej skejt – jednou za měsíc jsem vyšel na ulici zkusit pár ollieček. Na instagramu jsem viděl samý skejtry, začal jsem to prostě zkoušet víc, chodit do Trojhalí a zůstalo mi to.

V tvojí generaci už je normální, že maj děcka skejta jako kroužek. Máš nějaký zkušenosti třeba i se skate školou nebo seš čistě samouk jako to bylo dřív?
100% samouk.

Jezdíš hodně na závody, kde potkáváš právě i děti ze skate školiček a oddílů. Pozoruješ třeba nějakej rozdíl v přístupu ke skateboardingu?
Určitě jsou rozdíly. Nemusí to být kvůli klubům, ale kvůli všem faktorům, lidem okolo tebe a podle toho, jak ten skateboarding vnímaj oni. Někdo je prostě olympionik, někdo vlogger a někdo je takovej extrémista, že se učí triky podle toho, kolik za ně dávají rozhodčí bodů. To ze skejtu už dělá nějaký klasický kompetitivní sport jako je fotbal.

Koho z nový generace se čtenářům vyplatí sledovat? Kdo bude podle tebe za 5 let porážet Riša a kdo točit crazy street party, haha?
Je tu strašně moc talentovaných kluků, třeba se mi moc z instagramu líbí Lukáš Nachtmann, Ondra Pokorný, který má strašný progress, Matěj Dejdar, který dá noso na všem, co mu ukážeš a samozřejmě Patres s malým Fandou.

Nejčastěji se pohybuješ v Ostravě, jak to tam teď skejtově žije? Je s kým jezdit a vedle koho se zlepšovat?
V Ostravě máme taky skvělou scénu – Kopa, Žeňa Grygoriev, Vojta Škuta, Tadeáš Pitrucha a plno dalších. Rád jezdím do Frýdku za Patresem, se kterým se vždy hecujem.

Alexovo starší video z produkce kameramana Davida Štrunce

Co skejtový vzory? Kdo tě baví v ČR, kdo ve světě a proč?
V ČR miluju celý Charge team, moc mě baví Honza Malý, Kiko Ngyuen, Smou Ví, Rišo Tury a plno dalších. Ze světa pak stylaře jako je Hyun Kummer, Gabriel Fortunato, Zach Sacraceno, Alex Midler nebo Tyshawn Jones, technického boha Gustava Ribeira nebo bowlaře Oskiho Rozenberga plus plno dalších.

Tenhle rozhovor děláme k příležitosti toho, že si se stal novou tváří značky Charge. Máš nějaký předchozí zkušenosti se sponzoringem a co si od týhle spolupráce slibuješ?
První takové sponzorství jsem měl od 3bsports (s/o Honza Bašný), ze kterého jsem později odešel, momentálně jezdím za Boardmanii (s/o Ondra Kapitančik) a teďka za Charge. Toho si strašně cením a doufám, že mě to bude nutit jezdit co nejlépe, natáčet, jezdit na různý tripy a zlepšovat se.

Jako Charge rider si měl už možnost vidět nový PLUG-IN video, který tu budeme premiérovat až zejtra. Co na něj říkáš. Maj podle tebe v době instagramu a youtubu podobný projekty ještě smysl?
PLUG-IN bylo něco nádhernýho. Furt koukám na videa jako je Baker 4, nedávno “You good?” od Red Bullu, prostě na všechny ty americký teamy, pro které to je samozřejmostí. V Česku tohle nedělá nikdo. Je to 35 minut čistých vražd a těch good times, co skate dává, pro které všichni vlastně skejtujem. Určitě to smysl má!

Držíme palce. Co vlastně tenhle rok s Coronou, jak si to prožíval, jakej byl po tý době návrat do školy a jak to máte teď?
Na začátku corony jsem jezdil jen v garáži, potom to ale bylo šest měsíců prázdnin, kdy jsem měl pár online hodin a pak jel hned na skejt. Nástup do školy byl v pohodě, ještě v pondělí jsme se na gymplu měli normálně učit a od středy jsem zase doma. Uvidíme na jak dlouho to bude tentokrát.

Podle instagramu celkem cestuješ. Jakej support máš od rodičů, nemaj strach tě třeba samotnýho pouštět do Prahy?
Rodiče mě podporují, z Prahou nemají problém, chodím tam často a vždy jsem s bráchou, kterej tam je na koleji. Takže s/o mamka & taťka, haha.

Ve skateboardingu seš teda jen dva roky, ale už si něco zažil a udělal si obrázek. Kam bys to chtěl celý směřovat a kde se vidíš ty sám za pět let?
Za pět let popravdě fakt netuším. Chci točit různý projekty, street party, cestovat, navštívit legendární spoty a při nejlepším na nich i něco dát. Všechno nějak dopadne, dokud budu přesně vědět, co nikdy naopak nechci být, haha.

Díky za rozhovor Alexi, ať se ti daří! Je ještě něco, co by si rád vzkázal čtenářům?
Skejtujte a mějte se rádi!

© 2022 Board Magazine. 
All Rights Reserved.