Now Reading
Znáte všechny vítěze olympijských závodů ve skateboardingu?

Znáte všechny vítěze olympijských závodů ve skateboardingu?

První olympijský závod přinesl spousty překvapení a na pódium se dostali často skateři, který spoustu lidí ani nezná. Podívejte se kdo si vzal s sebou domů zlatou olympijskou medaili a zjistěte o nich něco víc!

Yuto Horigome

Začneme tím, kdo moc překvapením nebyl a většina lidí ho už zná. Yuto je už zkušenej závoďák s netypickým balíkem triků, který prostě na závodech fungují. Domácí prostředí očividně Yuta nakoplo a v prvních olympijských hrách získal pro svou zemi zlato. Yuto je nejen závodová mašina, ale i neuvěřitelnej streeťák, kterej se nebojí těch největších gapů ani railů. Ostatně se o tom můžete přesvědčit v jeho posledních pár profilech.

Yutovo nejčerstvější počin: The Yuto show

video
Nike SB | Yuto Horigome | April Skateboards Pro Part
video
Yuto působí i jako fajn týpek!
video

Keegan Palmer

Vítěz v kategorii muži park byl možná největší překvapení a jako jediný překazil japonskou dominanci. Teprv 18 letej Australanec zajel jízdu za neuvěřitelnejch 95 bodů ze sta a celou konkurenci tím úplně pohřbil. Tenhle stylař už má za sebou slušnou řádku závodů, ale brát zlato na olympiádě je pro něj zatím rozhodně ten největší úspěch! Klikni zde pro jeho instagram.

Poznejte Keegana v „Get to know Keegan Palmer” od World skate organisation

video
V patnácti letech dal dohromady i nadupanej part!
video

Momiji Nishiya

Přesouváme se k ženám. Kategorii street ovládla teprve 13 letá Japonka a stala se tak jednou z nejmladších olympijských vítězek na světě! Tahle slečna zatím sice nestihla natočit žádný part, ale závodů už má za sebou habaděj a tak není divu, že se poradila i s tím největším. Nutno zmínit, že na pódiu to vypadalo trochu jako na focení základní školy, protože na druhým a třetím místě se ukázaly Rayssa Leal a Funa Nakayama, kterým je 13 a 16 let! Na Momijinu dlouhou listinu úspěchů v závodech se můžete podívat zde.

Podívejte se na sestřih z Momijina instagramu

video

Sakura Yosozumi

V Japonské dominaci pokračovala i Sakura Yosozumi a vzala tím pro rodnou zem třetí zlatou medaili ve skateboardingu. Je jí sice teprve 19, ale už má za sebou velký množství úspěchů jako například první místo v posledním Dew Tour nebo zlato z Vans park series v roce 2019.

Podívejte se jak se poprala se svojí první 540!

video
Touhle sérkou vyhrála Dew Tour 2021
video

© 2021 Board Magazine. 
All Rights Reserved.