Česká a slovenská skejtová scéna má bohatou historii. Skejtuje se tu prakticky už 40 let a za tu dobu vzniklo mnoho skvělých videí, partů, montáží a všemožných dalších videoprojektů. Některé z nich se vám zapsaly do paměti navždy a na některé se bohužel pomalu zapomíná. My si vážíme každého, kdo něco tvoří a rozhodli jsme se zpětně poohlédnout do minulosti a udělat průzkum těch nejlepších kousků. Na scéně se vystřídalo mnoho stars a filmařů a každý z vás má určitě své oblíbence. Přinášíme tak novou rubriku, ve které budeme postupně vyzývat jezdce, jenž určitě budete znát, aby nám ukázali jejich 5 oblíbených CZ/SK videí nebo partů a něco málo k tomu napsali. Jako prvního jsme vyzvali Tomáše Vintra. Ten se na scéně pohybuje už nějaký ten pátek a určitě má k tomu co říct

1. RIŠO TURY: STREET PART

Rišo Tury je bezkonkurenčně nejlepší česko-slovenskej skater týhle doby a nikdo nikdy tu neměl takovejhle talent. Jedinej, kdo takhle markantně vyčníval z davu byl ve své době Péťa Horvát a proto je pro mě můj TOP PICK naprosto jednoduchej.

2. VEHICLE PROMO

Srdcová záležitost, protože jsem velkou část točil i režíroval. Hlavně party Michal Suchopár, Tomáš Kadlc a Dan Kašpar (kterej teď žije na Novým Zélandu).

3. MICHAL SUCHOPÁR – BLACK RABBIT 2

Michal jezdil už v roce 2006/2007 líp, než většina českejch skateru teď, v roce 2020… Takže proto.

4. PETR HORVÁT: ADIDAS DIAGONAL

Petrovy videa se mi líbí všechny. Má to vždycky super vibe a je to přesně to, jak mě vždycky bavilo jezdit.

5. LUKÁŠ DANĚK + PETR HORVÁT: BLACK RABBIT 3

Cokoli kde je Petr a Lukáš je dobrý, takže to v mých top 5 být musí… Tím spíš, když jezdí společně.