Now Reading
Finále BATB 13 a proč se The Berrics stěhuje

Finále BATB 13 a proč se The Berrics stěhuje

Battle at the Berrics byla kdysi očekávaná a ceněná událost. Vidět ty nejlepší profíky utkat se v klasickém souboji flatground skillů bylo vždy fascinující. Ovšem dnes už je to úplně o něčem jiném. Jak Berrics postupem času ztráceli peníze, museli se uchylovat ke spolupracím, které jsou pro většinu komunity nepřijatelné a tím ranili i samotný event. Dnešní BATB je spíše jedna velká reklama na Cariumu a jiné pochybné podnikatelské záměry Steva Berry a jeho přátel. Na předních příčkách vystřídali profíky přetrénovaní roboti typu Peterson a Griffin, kteří přípravě na tento contest věnují většinu svého času na skejtu. To je něco, co pro klasického profíka v dnešním světě nedává vůbec smysl.

Hned na začátku několikahodinového streamu (který je z neznámého důvodu aktuálně nedostupný) ohlásil Steve Berra zásadní novinku. Podle jeho slov se jedná o poslední BATB v tomto konkrétním skateparku. Následně dodal, že se plánují stěhovat.

Důvodů pro nutnost stěhování této mašinérie může být několik, ale šušká se, že se jedná o problém finanční. Berrics se očividně nedaří tak, jako za dob své velké slávy. Pochybné firmy, se kterými spolupracují a zbytečné produkty, které se snaží prodat dětem jsou toho důkazem. Firma ABD Collectibles Mika Mo Capaldiho se zaměřuje na “sběratelské předměty”, které jsou ve skutečnosti přehypovaný odpad. Na této stránce si právě můžete předobjednat úlomek The Berrics (kus betonu) který vám za pouhých 2 329 korun bude tento skatepark navždy připomínat.

Zásadní problém této strategie je to, že věci se stávají sběratelskými, protože svou hodnotu nabydou časem přirozeně důležitostí samotného předmětu. Ne protože vám někdo řekne, že hodnotu mají a prodá draho. To zapadá do koncepce, kterou provozují už pár let – vytváření falešného pocitu exkluzivity. Na stránkách Berrics Canteen si můžete koupit podepsané předměty (samozřejmě v limitovaném množství) snad od kohokoli, kdo se kdy skejtu jen dotknul a za mnohem vyšší cenu, než jakou produkty samotné mají.

Pro ty, kteří živý záznam nestihli a pokud už není zveřejněný, tu máme velmi stručné shrnutí eventu. Cca 2 hodinový stream se skládal z přibližně 20 minut skateboardingu, 10 minut keců a 1,5 hodiny reklam. První battle byl mezi Chrisem Colem a Nickem Holtem. Oba byli očividně nervózní a nepodali bůhvíjaké výkony. Nakonec bitvu relativně snadno vyhrál Nick Holt. Nejzajímavější game byla mezi Tylerem Petersonem a Jamie Griffinem, kteří mají každý ohromný repertoár nesmyslných triků, který nikdo jiný nedělá (alespoň ne tak konzistentně). Griffin obhájil svůj titul ministra flatgroundu porážkou Petersona stejně, jako minulý rok ve finále a poslední battle proti Holtovi už pro něj byl třešnička na dortu. Nick se svým klasičtějším přístupem ke skateboardingu proti Jamieho special skillu vytrénovaném ve skotské garáži neměl šanci.

Asi by nebylo úplné překvapení, kdyby byl toto poslední BATB úplně. Doba největší slávy je nenávratně pryč a možná je lepší to nechat umřít alespoň se nějakým zbytkem respektu.

© 2023 Board Magazine. 
All Rights Reserved.