Foto : Jakub Hofhanzl , David Peltán
Video : Ladislav Kadlec
Text: Míra Brož

Rok se s rokem sešel a tradice se mají dodržovat ! Proto jsme jako každoročně, uspořadali neoficiální otevíračku skate sezony , v táborském Ctiborově mlýně, zvaném také CESTA !

Právě zde se v jednom z prostorů nachází 5 metrů široká a metrdvacet vysoká minirampa s extensionem, která přechází v místnost s barem , velkou zahradou a koncertním sálem který byl letos veřejnosti poprvé představen . Kdo už nás na akci byl, ví že zde panuje přátelská atmosféra , celý den se popíjí pivíčko, večer to rozbalí kapely a nám jde hlavně o to abychom se sešli a užili si s partou skvělou skejtovačku . A stejně tomu tak bylo i letos .

Přípravy začali už v pátek, den před akcí v dopoledních hodinách , aby bylo na sobotu vše ready a mohla si to užít i organizační parta z TaBoardu . Snad jsme se od minulých ročníků  něco přiučili a opravily většinu failů které by mohli nastat .

Během sobotního dopoledne začali přijíždět známe tváře z Jihlavy , Brna , Lišova , Prahy  i Českých Budějovic , narazil se sud, roztopil grill a i počasí které bylo podle předpovědi proti nám se nakonec umoudřilo.

Kolem druhé odpolední začal závod mlaďasů 15- kteří byly ještě rozložení do kategorií – Začátečníci – Mírně Pokročilý – Pokročilý. Je fajn vidět progres oproti loňskému roku . Musíme zmínit Dominika Švamberka z Tábora , který už se v minirampě celkem slušně orientuje a jestli u toho pár let zůstane , bude z něj velký talent . Stejně jako  Kryštof Wernisch, který to brousí na pražské Štváně .

Za zmínku stojí trojice vítězů z Pokročilého heatu . Šimon Mikeš – Lišovský zabiják s bazénovým stylem jezdí rychle a technicky , zasloužený třetí flek . Lukáš Kováčik – táborský lokál který má mini na Cestě najetou , fs i bs 5-0 , feeble ,  fstail , jasné druhé místo . Na prvním fleku se umístil David Voráček který migroval z Tábora do Prahy a je vidět že drtí techniku. Dlouhé sérky, grindy na obě strany a besttrick v podobě kickfliprocknroll , jasné první místo .

Kategorie dopělých byla rozdělena do 3 heatů vždy po 4 riderech , kdy pak 5 nejlepších postupovalo do finálového jamu . Vezmeme to po pořadě .

5.místo – Šimon Baránek z Valaška , bowlovýrider s punkovým stylem využíval celou šířku minirampy , kombinace grindůliptricků a airů, bohužel pár triků se nezdařilo, krásné páte místo

4.místo – Filip Melichar z Lišova , skryťák odkojený Zrzabowlem lítal suvéreně nejvýš . Indy 360 , fs air půl metru nad koping, bstailslide – zasloužený čtvrtý flek .

3.místo – Vlasta Mašek ze Strakonic , technický rider, který jezdil víc na switch než na svojí, bigspinbsdisaster , switchfs 360 . Nakonec bral i besstrick za svůj ssfs flip 360 .

2.místo – Tomík Marek z Jihlavy , letošní speaker předvedl dlouhé, čisté a technicky náročné sérky. Bssmithbsrevert , bs 50/50 bs 270 out, bsdistasterrevert , flip rocknroll. První flek utekl doslova o fous.

1.místo – Kája Říha z Brna , který obhájil svůj první flek z loňského ročníku . Bluntnostestall , Bluntbsout , blunt 5-0 fakie , to samé na swicth . Dlouhé technické sérky které ani speaker nestíhal . Zasloužené první místo . Gratulace.

Proběhlo vyhlášení  , rozdali se ceny , llíbačka , objímačka a přešlo se k té příjemnější části kterou byla afterparty . Zahrálo celkem šest kapel od punku přes hardcore až po rocknroll , zhruba dvě stovky návštěvníků se točili v kotli v pogo rytmu a mejdan frčel až do ranních hodin . Tak jak to máme rádi !

Sumasumárum . Vypilo se 1100 piv , snědlo přes 30kG guláše , živá hudba hrála přes 7 hodin a přes celý den i večer se namístě vystřídali tři stovky návštěvníků.

Děkujeme všemsponorům a pivodárcům, zúčastněným riderům i kapelám , Pauliemu za backline a organizaci after , Tomíkovi za speakrování , partě ze Skleníku za výčep a super catering, Wekymu za guláš , Chrisovi za možnost u něj na mlýně pořádat tyhle parties a samozřejmě všem co dorazili a užili si to s náma .

Tak zase za rok ! Díky parto !

Výsledky :

Kategorie 15 – – Začátečníci :

  1. Dominik Švamberk – Tábor
  2. Jirka Hochman – Tábor
  3. Adam Borkovec  – Tábor

Kategorie 15 – – Mírně Pokročilý :

  1. Kryštof Wernisch – Praha
  2. Alex Krejsa – Chotoviny

Kategorie 15 – Pokročilý :

  1. David Voráček – Praha
  2. Lukáš Kováčik – Tábor
  3. Šimon Mikeš – Lišov

Kategorie 15 + :

1.Karel Říha – Brno

2.Tomík Marek – Jihlava

3.Vlasta Mašek – Strakonice

BESTTRICK : Vlasta Mašek  – SS FS FLIP 360