Po Bratislavě, Praze a Budapešti jsme se v rámci série Bomb the City podívali do polských Katovic. V neděli 18. srpna kolem poledního se odstartovalo na famózní PTG plaze, kam dorazila spousta mladých nadějí polského skateboardingu i dospěláků. Na schodech/manuálce byl nejvíc vidět Jean Seaman, který tam poslal bs bigspin, bs 360 nebo i ss fs 360. Postupně se přidal i Emil Wolan nebo Maciek Szwejda. Druhý jmenovaný bezkonkurenčně vyhrál druhou sekci – bank s bednou nahoře a to trikem kickflip nosestall nollie heelflip out.

Nebyl by to Bomb the City, kdyby poté neproběhl přesun na street. Jako ideální spot byly vybrány pětky se zídkou na obě nohy v centru města. Padnul například fs boardslide Przemysława Hipplera, nollie kickflip a nollie heelflip Pawla Wolaka nebo flip manual a nosemanual nollie flip out Macieka Szwejdy. Právě ten zaslouženě kraloval i tady. Hned po vyhlášení výsledků best tricku na zmiňovaném pomníku s grindboxy se k partě přidala i jednotka městské policie, která session na streetu rázně ukončila.

Všichni byli hotoví z celodenního pojezdu v ukrutném vedru, a tak to vlastně i uvítali. Díky všem, co došli podpořit a dále sponzorům Vans, Socket hardware a skateshopu Nbhdskate.pl. Součástí článku je video plus fotky Peťa Mercella. Brzy se těště ještě na best of edit ze všech zastávek.