Now Reading
Co se stalo s BATB12?

Co se stalo s BATB12?

Battle at the Berrics se snaží každým rokem inovovat, což je samozřejmě skvělá věc. Tenhle kontest byl od začátku hodně populární a těšil se jen chválou. Proto je trochu smutné vidět, co se s ním stalo tento rok. Steve Berra se rozhodl okořenit ročník 2022 tím, že do závodu pozve 2x tolik jezdců. Celkem se tedy tento rok účastní 64 skejťáků.  Vedení Berrics si zřejmě neuvědomilo, co tohle znamená za logistickou katastrofu. Se svým tempem vydávání max 1 hry týdně, chaotickým pořadím her (některé jsou v den zveřejnění i několik týdnů staré) a častým odříkáváním/přesouváním her si Berrics letošek pěkně zavařili.

Game of skate je skvělá hra, kterou si rád zahraje asi každý skejťák a rád se na ní i podívá v podání lidí, který maj flatground najetej na litry. Sledování zápasů může ale velice rychle začít nudit, což v předchozích ročnících díky krátkému časovému úseku kontestu nebyl až takový problém. BATB 12 běží už neuvěřitelných 9 měsíců. Od té doby jsem i já, jako redaktor skejtovýho magazínu a nadšený skejťák úplně ztratil zájem zápasy sledovat a myslím, že i spousta lidí se mnou.  BATB se koná jednou ročně a to z toho dělá něco, na co se člověk může těšit, a těch pár her si v klidu užít. Když kontest trvá většinu roku, ztrácí veškerou svojí atraktivitu.

Berrics život komplikuje i holý fakt, že museli domlouvat battly mezi 64 skejťákama, který často bydlí na druhým konci světa. Někteří, jako třeba John Hill, nebo Andrew Schrock jim dokonce účast odřekli a dali najevo, že jim nikdo z vedení o zařazení do tabulky nedal předem vědět. O svojí účasti se tak dozvěděli až z oficiálního představení tabulky, z čehož pochopitelně neměli radost.

Tohle určitě nemá být hate na Berrics. Celej koncept BATB stále funguje, a má potenciál se i dál vyvíjet. Navyšováním počtu jezdců to ale nejde. Tenhle rok se jim nepovedl, a teď musí zbytek hry doklepat (a to jim zbývá ještě víc než půlka). Doufejme, že se z týhle chyby poučí, a na příští rok (pokud stihnou dodělat letošní BATB) vymyslí něco originálnějšího a zábavnějšího!

© 2023 Board Magazine. 
All Rights Reserved.