Now Reading
Co se stalo s Illegal Civ?

Co se stalo s Illegal Civ?


Situaci ohledně konce americký značky Illegal Civ jste určitě na sociálních sítích zaregistrovali. S IC, především s jejím majitelem Mikeym Alfredem se toho stalo fakt hodně. Vždy, když jsme si mysleli, že se situace uklidnila, vynořilo se další drama. Po nedávno  vydaným partu Kevina Whita už to ale vypadá, že z tým odešly všechny relevantní postavy a je konečně klid. Pokud vám něco uniklo, něcěmu na aféře nerozumíte, nebo si to chcete připomenout, přinášíme vám shrnutí celé situace.

Všichni odešli
Původní tým Illegal Civ, který dal dohromady jejich dost populární full lenght video skoro celej od značky odešel. Hlavním důvodem podle Mikeyho (majitele firmy) bylo, že profíci nedostatečně propagovali svoje promodely, což ve výsledku znamenalo malý prodeje a ztrátovost firmy. Celej tým tedy postupně odešel. Mikey v reakci vymyslel úplně jinou strategii. Do týmu vzal několik mladých talentovaných skejtrů a začal s nima točit další video, kterým doufal, že naváže na velkej úspěch toho prvního.

Promo videa Hell Week
Celý tento příběh vlastně začal videem Illegal Civ Robbed A Person While Promoting Our New Film, ve kterém se ukázala celá aktuální Illegal Civ parta včetně Mikeyho Alfreda. Pokud se podíváte na komentáře pod tohle video, zjistíte, že jsou prakticky z 99% negativní. Mikeymu je vyčítáno, že klukům dával trávu (je jim okolo 16 let), chovali se dost hulvátsky ke starší pani a celkově jeho vystupování působilo dost zvláštně. Posuďte sami.

Mikey Alfred se neprofiluje úplně jako skejťák.

Gifted Hater
Na tento vlog natočil reakci už dost známý skejtový komentátor a kritik Gifted Hater. Ten Mikeymu vytknul výše napsaný nedostatky a vyjádřil svůj hodně ostrý názor na Mikeyho a celý Illegal Civ. Gifted Hater si za svůj rok působení na youtube vybudoval dost silné jméno především mezi mladšíma, a tak se video dostalo i k team riderům. Ti začali postupně z týmu odcházet. Zdůvodňovali to tím, že si nechtějí kazit svou image spojením s Mikeym. Ve zprávě, kterou jeden z týmu poslal Haterovi přímo zmíníl, že jeho video bylo jedním z faktorů, proč se rozhodl odejít.

16.5 milionů za skejtovej part
Další událost, která dost vypovídá o vedení značky je dobře známej part za 700k dolarů, v přepočtu přes 16.5 milionů korun. To je částka, kterou si Mikey Alfred řekl za part jednoho z bývalých členů týmu po tom, co ho o něj požádal. Mikey navíc napsal, že za každý den, co jen zvedne kameru, si účtuje 100k dolarů. Zdůvodnil to tím, že v předchozích pracích si takovou částku nechal zaplatit.

Rasismus
16,5 milionů za part je samozřejmě nesmysl, a tak si z Mikeyho mladý udělali srandu a vydali trička na kterých bylo napsáno jen 700k. To se mu očividně nelíbilo a na účet Illegal Civ přidal příšpěvěk, ve kterým obviňuje jednoho z mladých rasistou, protože jeho jméno na instagramu je 8bam8bam8. 88 je dobře známý nenávistný symbol. Problémem je, že Benicio Montalvo se narodil 8.8. a je žid. Mikey Alfred si svojí argumentaci očividně moc nepromyslel.

Na instagramu pod příspěvkem schytal děsivou bídu. To ho ale nepřimělo se k tomu znova vyjádřit, změnit názor nebo příspěvek smazat.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Illegal Civilization (@illegalciv)


Kevin White
Poslední zprávou k tomuhle tématu je odchod člena týmu, kterej se zdálo, že byl celou dobu s Mikeym za dobře. Kevin White, kterej se do celý zápletky moc neangažoval, protože řešil svojí operaci kolene, tým nakonec taky opustil. Důvody vysvětlil docela vágně v rozhovoru pro Nine Club. I když to vypadalo, že se s IC rozešel v klidu, o pár týdnů později vydal teaser na svůj nový part. Mikey ně něj kvůli tomu okamžitě začal nadávat na Instagramu. Vyčítal mu, že za ten part zaplatil, a že nemá právo ho používat jak chce. Mikey ve svém klasickém výlevu na stories zdůrazňoval, jak Kevinova dostal do filmu Mid90s, jak mu pomohl s ubytováním v Covid krizi a že díky němu vyvázl z problému ohledně údajného zmlácení bezdomovkyně. Kevin se k situaci nijak nevyjádřil. Docela mírumilovnej odchod ridera od značky se tak zase zvrhnul do vyhrocenýho pekla.


Výsledek
Mikey Alfred má stále party všech riderů, kteří odešli (krom Kevina). Na plánované premiéře zatím nic nezměnil, a tak pravděpodobně video vydá. Vypadá to, že v týmu ještě někdo zbyl. Zbývající ridery se Mikey snaží maximálně promovat a předstírá, jakoby se nic nestalo.  Pod jeho příspěvky se nedá najít jedinej pozitivní komentář. Celá scéna se prakticky jednohlasně shodla, že Mikey se zbláznil. Teď můžeme už jen čekat, až vydá slibované video.

Tyshawn dal Mikeymu na stories slušnou bídu.

© 2023 Board Magazine. 
All Rights Reserved.