Now Reading
Enjoi, Blind, Almost a další značky končí

Enjoi, Blind, Almost a další značky končí

Almost, Enjoi, Madness, Blind, Darkstar, Tensor. To jsou hlavní značky, který byly zaštítěny pod Dwindle distribucí. V minulých týdnech jsme mohli vidět spoustu riderů těchto značek svoje místa opustit. Vrcholem byl včerejšek, kdy se se značkou Enjoi rozloučil jeden z jejích hlavních představitelů – Louie Barletta.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Louie Barletta (@louiebarletta)

Důvody, proč všichni Dwindle opouští, začínají v roce 2019, kdy původní vlastník Globe prodal distribuci do rukou Highline Industries corp. Název týhle korporace zní stejně strašidelně, jaká asi opravdu je. Highline Industries je jen jedna část korporátního pavouka, na jehož vrcholu stojí One Industries. Pod One Industries patří i například značka Bravo sports, která je schopná vyrobit všechno, co má kolečka a prodávat to dětem v supermarketech.

Hřebíček do rakve bylo nejspíš nedávné vyhození Billa Weisse z distribuce. Bill Weiss založil značku Madness a o celou distribuci se se srdíčkem staral skoro 20 let. Po týhle události odešla většina lidí ze všech zmíněných značek a teď už za ně nejezdí asi nikdo. Vyhození Billa Weisse nám prozrazuje, jakým směrem budou korporátní vládci značky směřovat.

Nejpravděpodobnější scénář je asi ten, že se pokusí zbývající street credit značek prodat na kompletech v supermarketech. Malý dítě a jeho mámu v krámu nezajímá, jestli nákupem skejtu podpoří core scénu, nebo korporát. Enjoi, Almost, nebo Madness se tak asi brzo začnou objevovat na těch nejlevnějších kompletech v krámech, podobně jako se to v minulosti stalo Darkstaru.

Zajímavý bude sledovat, kam půjdou bývalí skejtři za tyhle značky. Ryan Decenzo,  John Dilo, Deedz, TJ Rogers, nebo už zmíněný Louie Barletta  najednou nemají sponzora na skejty. Součástí distribuce je i nedávno založená značka Monarch Leticie Buffoni.

 

 

 

© 2023 Board Magazine. 
All Rights Reserved.