Now Reading
Lavír skateboards – PROMO

Lavír skateboards – PROMO


Lavír skateboards je novým projektem plzeňského skatera Pavla „Hyroše” Hiršla a jeho kamarádů Javiho Varillase, Michala „Čůro” Majera, Štěpána Jandy, Martina „Chucka” Kalenského a Jakuba „Nutela” Novotného. Všichni členové týmu jsou třicátníci, kteří se na skejtu pohybují většinou už přes dvacet let. Lavír, který vznikl v roce 2020, se pro ně postupně stal platformou pro vytváření skejtových projektů a hlavně důvodem trávit společný čas. Ať už při spontánních sessions, natáčení videí nebo tvorbě linorytů či kreseb na desky.

Část léta a podzimu 2022 zasvětili členové Lavír týmu cestování po České republice a točením triků pro nové PROMO video, které nyní můžete shlédnout online. Video sestříhal Javier Varillas, který je spolu s Michalem autorem většiny záběrů, a představuje všechny team ridery na neokoukaných spotech Prahy, Plzně, Brna, Ostravy, Olomouce, Českých Budějovic či Tábora. Celkovou atmosféru pak doplňují audiovizuální efekty, jejichž autorem je v Praze žijící americký umělec Jonza.

Premiéra snímku proběhla v pátek 19. května v Acid Coffee společně s výstavou nové série desek, která vznikla společným úsilím Javiho, Michala, Jakuba a Pavla. Ti vytvořili autorské linoryty zobrazující předměty z každodenního života odkazující na zájmy a charakter každého z riderů. Nové desky společně s limitovanou kolekcí oblečení můžete pořídit přes Lavír Instagram, a tím nově vzniklý kolektiv podpořit v jeho další činnosti. Do budoucna chystá Lavír další týmové edity a spolupráci s dalšími skatery/výtvarníky na nových edicích autorských desek.

text: Jakub Novotný
fotky: Hsin Jan

© 2023 Board Magazine. 
All Rights Reserved.