Now Reading
Kam zařadit trans ženu na závodech?

Kam zařadit trans ženu na závodech?

Za velkou louží se odehrává zajímavý příběh týkající se závodů a žen. Tenhle problém se čím dál víc dotýká všech sportů, tudíž i skateboardingu. Americká skejťačka Taylormay Silverman vystopuila v hlavním vysílání místní televize se stížností na neférovost skejtových závodů. Prohrála totiž s trans ženou.

„Zasloužím si první místo, zasloužím si uznání za výhru a zasloužím si dostat za to zaplaceno“. Těmito slovy ukončila Taylormay Silverman svůj příspěvek na instagram, který rozbouřil celou scénu. Řeč je o sérii závodů Corner Stone, který pořádá oblíbený výrobce rychlopití – RedBull. Ve 2 ze 3 zastávek skončila Taylormay druhá, hned za kontroverzní Lillian Gallagher. Ikdyž o Lillian skoro nejsou žádné informace, podle tvrzení Tylor je Lilian původně muž. Taylor se prý bála na nedostatek upozornit na místě a tak napsala email přímo do Redbullu. Po tom, co byla její zpráva ignorována se obrátila na lokální televizi a tím se celá kauza extrémně nafoukla.

Po zveřejnění příspěvku na instagram se přes noc z neznámé holky stala polarizující osoba. Na jedné straně její připomínky dávají smysl. Závodnice, která je původně muž, je přecejen stavěna jinak a vždy bude mít nad biologickými ženami výhodu. Na Taylor se ale taky navalila smršť hejtu. Lidi jí vyčítají, že jí jde jen o peníze a že ke věci nepřistupuje jako „skejťák“ ale jako profesionální sportovec.

Nora s příspěvkem hodně nesouhlasila.

Nutno dodat, že se nebavíme o žádných olympijských výkonech. Corner Stone jsou převážně malý lokální akce na podporu menších komunit. Ze záběrů zveřejněných na RIDE Channelu můžeme vidět Taylor na jedný zastávce závodů, na který dělá fakie fs bigspin přes miniaturní roh a fs rock na ještě menším rádiusu.

© 2023 Board Magazine. 
All Rights Reserved.