Now Reading
Nejlepší dovolená pro skejťáka – Vladimir Film Festival

Nejlepší dovolená pro skejťáka – Vladimir Film Festival


Vladimir film festival je unikátní akce oslavující undergroundová videa a skejtovou kulturu obecně. Každý rok se zde promítají nerjůznější projekty především z Evropy. Akce se koná v malých městečkách na západě Chorvatska, takže představuje ideální zakončení sezóny pro skejťáky jako my, kterým už zima klepe na dveře. 

První den – čtvrtek, se promítalo v malém městečku Fažana. Kulisou velkýmu filmovýmu plátnu byly nádherný starý kamenný fasády, a tak celá scenérie vypadala dost neuvěřitelně. Za místem projekce byl i přístav s kamennou hrází, která se rychle stala záchodem pro pivní nadšence. Už si ani nepamatuju, kolik se promítalo videí, bylo jich fakt hodně. Nejvíce ale většinu zůčastněných zaujalo dílo Poláků s názvem Twoja Babka. Promítalo se i video z České produkce. Bombastik worldwide 2022 video Pepy Košťála a Patricio Valdese dosahovalo evropské kvality a objevila se tam z velký části brněnská parta. Pepa nám na festivalu určitě ostudu neudělal a my mu děkujeme za perfektní reprezentaci naší malé scény.

Každý pojal výlet trochu jinak. Někdo spal v kempu, někdo v hotelu, někdo se celej den válel na pláži a pil pivka, někdo chodil každý den skejtovat… Bylo moc příjemný potkávat neustále početnou českou partu. Skejtovalo se hlavně ve městě Pula, kde byl i sobotní program (k pátku se ještě dostaneme.) Zařazení programu do tohoto města způsobilo to, že se tam všechny party přesunuly na celej den a pravděpodobně z nově nabité motivace ze sledování videí všichni začali točit. Pula je město s 56 000 obyvateli, a pár spotů které schovává, se nachází nedaleko od sebe. Stalo se tak, že se najednou po celým městě rozezníval rachot skejtových koleček a na každým spotu se střídaly mezi pokusy aspoň 2 party. Skejtovalo se hladově i na spotě, kde nás předchozí dny vyrazila ochranka. Pod návalem skejťáků ze všech stran to prostě vzdali a nechali nás skejtovat. Padlo díky tomu spoustu krásnejch triků.

DIY park u campu ve Fažaně

Páteční lineup byl asi nejsilnější. Program nás zavedl na dost odlehlé místo, které se ukázalo být opuštěná pevnost. Přijeli jsme ve zlaté hodince, takže vibe metr vyskakoval mimo ukazatele. Po dlouhém hledání cesty na střechu stavby se nám naskytl pohled na nekonečný moře a krásnou krajinu. Po celým objektu se hemžili skejťáci. Ačkoli byly všude díry, převisy a celkově dost nebezpečný místa, pohyb po pevnosti nebyl nějak omezenej a člověk mohl svobodně prozkoumávat (což naší skejtový dobrodružný duši dělá moc dobře). Na pevnosti byly výstavy fotek, skejtový čtení a samozřejmě promítačka. Díky bohu, že se po videích všichni přesunuli zpět na své nocležiště do okolních měst, protože kalba na tomhle místě by asi pro některé mohla být fatální.

Vladimír je pro lidi z našeho podnebí nejlepší ukončení sezóny, co si člověk může přát. Žádnej hic tam nebyl, ale příjemný teplíčko na koupání bohatě stačilo. Program je vždy až k večeru, po setmění, takže si člověk celý den může užít buď skejtování (v celým městě nenajdete zídku, která by nejela), nebo válení u moříčka. Večer si pak může ještě vylepšit náladu pivkama a nejlepšíma videama. Z celé akce je cítit, že je dělaná z lásky ke skateboardingu a panuje extrémně pohodová atmosféra. Návštěvu příští roky můžu více než doporučit.

Fotky na prošlej analog poskytnul Payo Sanf.

© 2023 Board Magazine. 
All Rights Reserved.