Now Reading
Japonky ovládly svět skejtových závodů

Japonky ovládly svět skejtových závodů


(Ženské finále začíná v čase 23:01)

Ženský skateboarding obzvlášť v závodech zažívá neskutečnej progress. Posun kupředu je ale vidět především z jedný země – Japonsko. Přestože je aktuálně na vrcholu Rayssa Leal a z podhoubí se začíná ozývat nadějná Chloe Covell, prakticky všechny ostatní jména v rámci vrcholnýho ženskýho závodního skateboardingu jsou japonský.

Důkazem toho je právě tento závod od Redbullu. Ve finále se proti sobě utkaly pouze Japonky. I člověk, který skateboarding aktivně sleduje, nemohl chápat level skateboardingu, který předváděly holky, jejichž jména nikdy neslyšel a jejich věk málokdy přesáhnul 15.

Tato japonská dominance začíná být cítit i v mužské kategorii. Tam ale zkušenější starší rideři mají stále navrch. Je ale otázka, jak dlouho jim to vydrží.

Bude zajímavé sledovat, jak se s náporem japonských skejťaček popere například SLS. SLS je především firma a firma má jeden hlavní cíl – zisk. Je tak v jejich zájmu mít ženský závod co nejpestřejší, aby si co nejvíc fanoušků našli svou hrdinku. Pravděpodobně tak budou muset vybírat jména, která jsou pro lidi zajímavá a nebrat v potaz čistě skill. Protože kdyby se koukaly jen na schopnosti, měla by startovní tabulka u jmen pouze jednu, maximálně dvě vlaječky.

© 2023 Board Magazine. 
All Rights Reserved.